Kup części nawet do 30% taniej!
Assistance

Assistance

ŠKODA Assistance
W RAMACH GWARANCJI W przypadku wystąpienia usterki objętej gwarancją producenta pojazdu, program bezpłatnej pomocy drogowej ŠKODA Assistance zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa zarówno podczas podróży w Polsce, jak i w Europie – przez cały okres gwarancji samochodu. Jeśli Twój samochód zostanie unieruchomiony w wyniku awarii, Škoda Assistance zagwarantuje Ci następujące bezpłatne usługi:

  • próbę naprawy lub usprawnienia pojazdu na miejscu awarii,
  • holowanie samochodu, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa, a także przewóz pasażerów do najbliższego Autoryzowanego Partnera Serwisowego ŠKODY,
  • możliwie najszybsze usunięcie usterki u Autoryzowanego Partnera Serwisowego ŠKODY w ramach obowiązujących warunków gwarancji.


Jeśli naprawa nie może być zakończona w dniu przyjęcia zgłoszenia awarii, Autoryzowany Partner Serwisowy ŠKODY zapewni Ci, w miarę możliwości, jedną z następujących usług:

  • wynajęcie samochodu na czas trwania naprawy (maks. 3 kolejne dni kalendarzowe, klasa B)*,
  • nocleg w hotelu średniej klasy dla osób podróżujących uszkodzonym samochodem (1 nocleg bez wyżywienia w maksymalnie trzygwiazdkowym hotelu),
  • transport do celu podróży publicznymi środkami komunikacji.


W przypadku skorzystania z noclegu w hotelu masz także możliwość wynajęcia samochodu zastępczego, jednak nie dłużej niż na 2 dni lub skorzystania z usługi transportu do celu.

ŠKODA Assistance pomaga kierowcom w całej Europie z wyjątkiem Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Cypru, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy oraz nieeuropejskiej części Rosji i Turcji – 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

* Osoby korzystające z wynajmu pojazdu zastępczego zobowiązane są do spełnienia wszystkich warunków wymaganych od osób wypożyczających samochód. Kierowca i pasażerowie mogą korzystać z samochodu zastępczego jedynie na terenie państwa, na obszarze którego zdarzyła się awaria. ŠKODA Assistance nie pokrywa kosztów paliwa, dodatkowego ubezpieczenia i innych opłat dodatkowych związanych z wynajęciem pojazdu zastępczego.
Gwarancja Mobilności
Dzięki programowi bezpłatnej pomocy drogowej Gwarancja Mobilności możesz liczyć na naszą pomoc w razie niespodziewanej awarii na drodze, zagubienia, złamania lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz samochodu, przebicia opony, braku paliwa, wyładowania akumulatora, awarii autoalarmu, kradzieży auta lub wypadku. Gwarancja Mobilności daje Ci możliwość przedłużenia przywilejów związanych z programem na kolejne lata eksploatacji samochodu. Dla pojazdów nowych ochrona jest aktywowana automatycznie, czyli przez pierwsze 2 lata Twoje auto podlega ochronie. Po zakończeniu tego okresu, aby przedłużyć Gwarancję Mobilności, powinieneś wykonać przegląd okresowy wg wytycznych producenta pojazdu. Wówczas ochrona jest na przedłużana nawet na kolejne 2 lata lub do następnego przeglądu, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze.

W ramach Gwarancji Mobilności masz zapewnione kilka opcji: naprawę samochodu na drodze, holowanie do najbliższego APS ŠKODY, dostawę naprawionego samochodu do Twojego miejsca zamieszkania lub do punktu docelowego podróży, dostawę oryginalnych części za granicą, nieoprocentowaną pożyczkę gotówkową na pokrycie kosztów naprawy lub też transport zastępczy, zakwaterowanie w hotelu albo zwrot kosztów podroży.

Pomoc w razie wypadku
W przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia drogowego,kolizji lub wypadku, w ramach Gwarancji Mobilności możesz również skorzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej przez program.

USŁUGI PŁATNE Jeżeli auto jest po okresie gwarancji i nie posiada Gwarancji Mobliności to jako użytkownik ŠKODY możesz uzyskać odpłatnie na terenie Polski pomoc ŠKODA Assistance na preferencyjnych warunkach. W zależności od zaistniałej sytuacji są to:

  • dojazd pomocy drogowej,
  • próba naprawy lub usprawnienia pojazdu,
  • holowanie samochodu oraz przewóz pasażerów do najbliższego Autoryzowanego Partnera Serwisowego ŠKODY, jeśli naprawa samochodu na drodze nie są możliwe.

Centrala alarmowa

Połączenie bezpłatne: 800 660 606

Połączenie płatne: +48 61/831 99 00