Vision

MODELE PRZYSZŁOŚCI

Rewolucja w świecie samochodów elektrycznych ŠKODY to droga do przyszłości oparta na zrównoważonym rozwoju. Do końca 2022 roku rodzina modelowa marki będzie obejmować 10 elektrycznych pojazdów w różnych segmentach – sześć z nich będzie całkowicie elektrycznych, cztery będą hybrydami. Oto niektóre z nich!


vision IV

ŠKODA VISION iV

Linie czterodrzwiowego SUVa coupé ŠKODY zapewniają połączenie dynamiczności z przestronnością. Dzięki temu samochód już na pierwszy rzut oka zdradza sportowe wrażenia z jazdy dostarczane przez napęd na wszystkie koła i dwa silniki elektryczne.

Z zewnątrz...

VISION iV oferuje wyraźny wgląd w przyszłe modele elektryczne ŠKODY, z których wszystkie wyróżniają się poziomą listwą świetlną z przodu. Przechodzi ona płynnie przez element imitujący chłodnicę, łącząc reflektory LED Matrix. Minimalistyczny design VISION iV jest wyrazem tego, że samochody elektryczne mogą być łatwe w obsłudze i przyjemne w użytkowaniu na co dzień.

Wewnątrz...

Wielopoziomowy układ kokpitu, a także pozornie unoszący się w powietrzu ekran nadają wnętrzu nowy wymiar, zapewniając mnóstwo przestrzeni i poczucie otaczającej innowacyjności. W samochodzie znajdziemy dużo miejsca między fotelem kierowcy a pasażera, przyjazną kierowcy konsolę środkową, a także miejsce dla dwóch smartfonów, które można ładować indukcyjnie i połączyć je z systemem informacyjno-rozrywkowym.

Bezpieczeństwo

ŠKODA VISION iV wykorzystuje innowacyjną technologię, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort wszystkim pasażerom. Posiadając na pokładzie różne skanery laserowe, czujniki radarowe i kamery, pozwala na doskonałą nawigację i szybkie reagowanie na otoczenie. Oprócz tego, funkcje z zakresu łączności pozwalają na bezpośrednią komunikację z innymi samochodami oraz użytkownikami dróg, a także z całą infrastrukturą. W niektórych sytuacjach oznacza to, że ŠKODA VISION iV może samodzielnie parkować lub nawet jeździć autonomicznie.

Bateria

Wszystkie pojazdy elektryczne ŠKODY będą wyposażone w akumulatory o najwyższej możliwej gęstości energii, opracowanymi z myślą o priorytetowym bezpieczeństwie, a także w system zarządzania bateriami zapewniający wydajność w ciągu tysięcy cykli ładowania. To dzięki temu VISION iV ma maksymalny zasięg aż 500 km w cyklu WLTP, a akumulator litowo-jonowy można naładować do 80% w zaledwie 30 minut.

ŠKODA VISION E

VISION E to wizja rozwoju marki i przyszłości mobilności.


vision IV

VISION E

Kierując się pozytywną energią, VISION E oferuje pomysłowe i inteligentne funkcje, w tym bezprzewodowe ładowanie i wiele więcej. Idź wszędzie tam, gdzie musisz być ze wszystkimi domowymi udogodnieniami.

DESIGN, KTÓRY ELEKTRYZUJE

DNA ŠKODY jest wszechobecne w designie modelu VISION E. Ostre linie, piękne kształty i krystaliczne detale łączą się tu z odważną, elektryzującą sylwetką i ukazują nowe podejście do filozofii projektowania marki. Dzięki niej VISION E to dokładne odzwierciedlenie dynamicznego języka stylistycznego ŠKODY.

PRZESTRONNA I WYDAJNA

Wnętrze VISION E jest pełne mistycznego blasku i kryształowych akcentów, odzwierciedlających zamiłowanie marki do tradycyjnego czeskiego szkła. Dodatkowo, indywidualnie obracające się fotele witają każdego pasażera w nowym świecie inteligentnych rozwiązań.

PEŁNA ROZRYWKI

Dzięki zaawansowanym systemom informacyjno-rozrywkowym, w modelu VISION E każdy kilometr jest pełen emocji. Dla pasażerów z tyłu ŠKODA oferuje osobiste wyświetlacze dotykowe w zagłówkach z wbudowanymi głośnikami, a także miejsce na smartfony w każdych drzwiach, które zapewniają indukcyjne ładowanie oraz dostęp do telefonu za pośrednictwem ekranu dotykowego.

INNOWACYJNY, IMPONUJĄCY, ZAWSZE POŁĄCZONY

Zaawansowany interfejs w modelu VISION E rozciąga się na całą długość deski rozdzielczej, zapewniając interaktywność na najwyższym poziomie. Dodatkowo, zewnętrzne kamery zapewniają kierowcy zwiększone pole widzenia, a szereg czujników pozwala na ciągłe monitorowanie otaczającego środowiska. Dzięki VISION E kierowca ma stałą kontrolę nad wszystkim.

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ

Dzięki najnowocześniejszej technologii akumulatorów litowo-jonowych model ten oferuje imponujący zasięg do 500 km na jednym ładowaniu. Dzięki dwóm silnikom elektrycznym, ŠKODA VISION E wyróżnia się wydajnością i swobodnie korzysta z napędu na wszystkie koła, a jej maksymalna prędkość to 180 km/h.