Likwidacje szkód

Likwidacja szkód

Uczestniczyłeś w kolizji i Twój samochód wymaga naprawy?
To nieprzyjemne zdarzenie, w którym nie potrafisz się odnaleźć?

Chętnie pomożemy!

Posiadamy odpowiednie umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oraz duże doświadczenie, co umożliwia szybki proces likwidacji szkody.
Zapłata za usługę odbywa się między towarzystwem ubezpieczeniowym a naszym serwisem. W praktyce, jeśli Państwo zdecydują się na naprawę w naszej firmie, to począwszy od holowania z miejsca wypadku, przez oględziny, aż po rozliczenie fakturą, przejmujemy na siebie załatwianie formalności związanych ze szkodą. Nie angażujemy przy tym Państwa środków do pokrycia kosztów przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody.

Jesteś na miejscu zdarzenia

są ranni/zabici

zabezpiecz miejsce zdarzenia i wezwij policję

nie ma ofiar

wystarczy oświadczenie sprawcy

Co musi zawierać:


dane uczestników kolizji, samochodów, numery polis ubezpieczeniowych, okoliczności wypadku, opis uszkodzeń, wyraźne przyznanie się do winy - może być odręczne (np. oświadczam, że jestem sprawcą ..., spowodowałem kolizję, uderzyłem z mojej winy)

zgłosiłeś już szkodę
u ubezpieczyciela

Zadzwoń do serwisu Skoda Kraków Bronowice w celu: ustalenia terminu naprawy, umożliwienia naszemu serwisowi zamówienia części

telefon do
Škoda kraków bronowice

aby umówić oględziny pojazdu (jeśli samochód może poruszać się sam), wezwać holowanie, sprawdź dostępność samochodu zastępczego

Zgłoszenie szkody

proces obsługi w naszym serwisie

Kolizja

Kolizja

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody

Kompletowanie dokumentacji

Kompletowanie dokumentacji

Oględziny

Oględziny

Zatwierdzenie kosztów

Zatwierdzenie kosztów

Zamówienie części

Zamówienie części

Naprawa

Naprawa

Decyzja

Decyzja

Wypłata odszkodowania

Wypłata odszkodowania

1. Kolizja


Co zrobić przy wypadku drogowym?

 • Nie stwarzaj zagrożenia, zapewnij bezpieczeństwo.
 • Zaparkuj swój pojazd przed miejscem zdarzenia w celu zabezpieczenia miejsca, kierując koła w stronę pobocza, włącz światła awaryjne.
 • Jeśli jest ciemno załóż coś jasnego lub skorzystaj z materiałów odblaksowych. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa.
 • Wraz ze świadkami wypadku powiadom policję, pogotowie, straż pożarną. Wyślij świadków wypadku, aby ostrzegali nadjeżdżających kierowców.
 • Ustaw trójkąty ostrzegawcze lub światła w odpowiedniej odległości z obu stron od miejsca wypadku (wg kodeksu ruchu drogowego).
 • Wyłącz zapłon w uszkodzonych pojazdach i odłącz akumulator. Zamknij dopływ paliwa w pojazdach z silnikiem Diesla i w motocyklach.
 • Ustaw pojazdy w stabilnym położeniu. Zablokuj koła, zaciągnij hamulec ręczny i rzuć bieg. Jeśli wymaga tego sytuacja spróbuj zabezpieczyć pojazd przed przewróceniem się.

Co zrobić przy kolizji drogowej?

 • Przy kolizji jak najszybciej usuń uszkodzone pojazdy aby nie stwarzały zagrożenia i nie zatrzymywały ruchu. Jeśli jest to niemożliwe,  koniecznie zabezpiecz to miejsce trójkątem ostrzegawczym, włącz światła awaryjne itp.
 • Nie ma obowiązku wzywania Policji ale dla zabezpieczenia roszczeń możesz to zrobić. Jeżeli dojdziesz do porozumienia z kierowcą, spisz oświadczenie, w którym zawarte będą dane samochodów, kierowców, numery polis ubezpieczeniowych, opis zdarzenia i uszkodzeń.
 • Oświadczenie muszą podpisać kierowcy biorący udział w kolizji. Jeśli byli świadkowie zdarzenia, warto spisać ich dane. Firma ubezpieczeniowa, która ma wypłacić odszkodowanie może kwestionować prawdziwość zdarzeń, dlatego notatka Policji może być pomocna, z ich protokołem towarzystwo ubezpieczeniowe nie powinno mieć problemu.

2. Zgłoszenie szkody


Realizujemy naprawy przy współpracy z każdym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. W celu zgłoszenia szkody skontaktuj się ze swoją Firmą Ubezpieczeniową.

Zapraszamy do kontaktu:

tel.: 12 363 19 27
tel.: 12 363 19 28
tel.: 12 363 19 00

3. Komplementowanie dokumentacji


W sprawnym i prawidłowym przeprowadzeniu procesu likwidacji szkody, niezbędne będą Ci następujące dokumenty:


 • Wypełniony druk zgłoszenia szkody.
 • Dowód osobisty osoby zgłaszającej szkodę.
 • Prawo jazdy osoby kierującej w trakcie zdarzenia.
 • Dowód rejestracyjny pojazdu.
 • Zgoda Leasingu/Banku w przypadku, gdy na pojeździe ustanowiona jest cesja lub zastaw.
 • Przy szkodzie z Ubezpieczania OC sprawcy:
 • Oświadczenie sprawcy.
 • Notatka policyjna.

4. Oględziny oraz wycena uszkodzonych pojazdów.


Jeżeli ulegniesz wypadkowi lub kolizji samochodowej będziesz ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC albo AC. Żeby ocenić uszkodzenia, będzie potrzebne wykonanie oględzin pojazdu.


Dla bezpieczeństwa i usprawnienia całego procesu polecamy, aby całą procedurą zajęło się nasze Centrum likwidacji szkód SKODA.

Nasza wykwalifikowana kadra jest gotowa na każde wyzwanie.

5. Zatwierdzenie kosztów naprawy.


Ubezpieczyciel potwierdza kosztorys przygotowany przez serwis. Po akceptacji następuje zamówienie zawartych w nim części. W niektórych, spornych przypadkach techniczna akceptacja kosztorysu jest potwierdzona informacją od Towarzystwa Ubezpieczeniowego o braku przeciwskazań do wypłaty odszkodowania.

6. Zamówienie części


Po akceptacji kosztorysu i potwierdzeniu dokumentacji do ubezpieczyciela następuje zamówienie części.


Klient decyduje o dacie zamówienia części i rozpoczęciu naprawy. Ustalenie wszelkich kwestii z ubezpieczycielem, jest potrzebne aby całość kosztów była pokryta przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

7. Naprawa


Jako centrum likwidacji szkód SKODA proponujemy:


 • Rozliczenie bezgotówkowe z każdym towarzystwem ubezpieczeniowym.
 • Naprawy na oryginalnych częściach zapewniających wysoką jakość przeprowadzanych napraw, oraz przywrócenie samochodu do stanu sprzed szkody.
 • Naprawy za pomocą nowoczesnych urządzeń, wykorzystywanych na każdym etapie napraw blacharsko - lakierniczych.
 • Wynajem samochodów zastępczych na czas naprawy - odpłatnie lub w ramach polisy ubezpieczeniowej (w zależności od zawartego wariantu ubezpieczenia).

W dzisiejszej rzeczywistości załatwienie wszystkich formalności związanych z likwidacją szkody, często wymaga sporo wysiłków i nerwów oraz mnóstwo wolnego czasu. Rozumiejąc ten fakt proponujemy, zapracowanym i zabieganym właścicielom pojazdu, dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie: wariant bezgotówkowy.

8. Decyzja


Posiadamy odpowiednie umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oraz duże doświadczenie, co umożliwia szybki proces likwidacji szkody. Zapłata za usługę odbywa się między towarzystwem ubezpieczeniowym a naszym serwisem. W praktyce, jeśli Państwo zdecydują się na naprawę w naszej firmie, to począwszy od holowania z miejsca wypadku, przez oględziny, aż po rozliczenie fakturą, przejmujemy na siebie załatwianie formalności związanych ze szkodą. Nie angażujemy przy tym Państwa środków do pokrycia kosztów przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody.

9. Wypłata odszkodowania


Proces naprawy uszkodzonego pojazdu zakończony jest wystawieniem faktury. Towarzystwo Ubezpieczeń weryfikuje czy zakres fv jest  zgodny z zatwierdzonym wcześniej kosztorysem.


Po akceptacji wszystkich dokumentów potrzebnych do rozliczenia szkody, ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialności za szkodę oraz wypłaca odszkodowanie.


W przypadku braku odpowiedzialności lub odmowy wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeniowy, Klient zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy.


Powyższe zasady nie stanowią przepisów prawa i mają jedynie charakter informacyjny.

Jakie marki naprawiamy?

Jakie marki naprawiamy?

Specjalizujemy się w samochodach SKODA, ale naprawiamy także inne marki.

Pojazdy w wieku do 3 lat naprawiamy przy użyciu oryginalnych części zamiennych, tzn. zalecamy je zawsze, nawet do 10 latka, ale nie zawsze polisa ubezpieczeniowa klienta sfinansuje oryginały. Granica „3 lat” wynika z tego, że do samochodu w wieku 1-3 lata, klienci miewają tzw. ubezpieczeniowe „pakiety dealerskie” OC/AC, które sfinansują oryginalne części. Oczywiście ktoś może mieć dobre ubezpieczenie na 6-letni samochód
i wtedy też dostanie oryginały. Podkreślamy, że wykonamy naprawę jak najlepiej dla klienta - na oryginałach - o ile pozwoli na to ubezpieczenie klienta.


Jakub Wszoła
Specjalista ds. Likwidacji Szkód
tel.: 12 363 19 00
Tomasz Mendel
Specjalista ds. napraw blacharsko-lakierniczych
tel.: 12 363 19 00

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
07:00 - 19:00
07:00 - 19:00
07:00 - 19:00
07:00 - 19:00
07:00 - 19:00
Zamknięte
Zamknięte